آشنایی با نحوه ساخت افکت اینستاگرام

امروزه بیشتر کاربران اینستاگرام از انواع افکت اینستاگرام، برای افزایش زیبایی و کیفیت عکس ها، استوری ها و پست های خود استفاده می کنند. شبکه اجتماعی اینستاگرام در سال 2010 توسط «کوین سیستروم و مایک کرایگر» بنیان نهاده شد. این برنامه در طول دو سال به حدی مورد استقبال قرار گرفت که تعداد کاربران آن در سال 2012 به 100 میلیون رسید. موفقیت های چشمگیر این دو نفر باعث شد تا شرکت متا یا همان فیس بوک سابق، مالکیت این شبکه اجتماعی را با قیمت 1 میلیارد دلار خریداری کند و برعهده بگیرد. امروزه این شبکه اجتماعی بیش از 1 میلیارد کاربر دارد. برخی معتقدند اگر همین روند ادامه داشته باشد، احتمال دارد که اینستاگرام از فیس بوک پیشی بگیرد. محبوبیت این اپلیکیشن در ایران در حدود سال 2012 شروع شد. این شبکه مجازی توانست به تدریج به عنوان یکی از پرکاربرد ترین شبکه های اجتماعی بعد از تلگرام در کشور ایران محسوب شود. به طوری که امروزه بالای 40 میلیون کاربر ایرانی از این اپلیکیشن استفاده می کنند.

آشنایی با افکت اینستاگرام

اشتراک گذاری عکس و فیلم در اینستاگرام

افکت اینستاگرام، چه تأثیری درکیفیت استوری ها و پست های ما می گذارد؟ یکی از روش های ساخت استوری و پست جذاب، استفاده از افکت ها و فیلتر های اینستاگرام است. یکی از عوامل بسیار مهم در افزایش تعاملات بین کاربران و رشد پیج ها در برنامه اینستاگرام، اشتراک گذاری عکس و فیلم است. به اشتراک گذاشتن محتوا در اینستاگرام برای برخی افراد باعث سپری شدن اوقات فراغت می شود. اما برای برخی دیگر می تواند بسیار مفید و درآمد زا باشد. در این اپلیکیشن افراد با به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم های خود فعالیت می کنند.
در واقع اینستاگرام یک شبکه اجتماعی محبوب است که کاربران در این شبکه فعالیت های سیاسی، اجتماعی، تفریحی و یا حتی کاری خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. برخی نیز از این شبکه اجتماعی به عنوان یک محل کسب و کار استفاده می کنند. یکی از دلایل محبوبیت و پرکاربرد بودن این اپلیکیشن، قابلیت ها و امکانات متنوع آن است. به عنوان مثال یکی از قابلیت های اینستاگرام، این است که شما می توانید در آن افراد مشهور و یا سرگرمی های مورد علاقه تان را دنبال کنید و از همه ی خبر های روز دنیا مطلع باشید. همچنین می توانید با استفاده از قابلیت استوری، پست، لایو و… تصاویر و یا فیلم های خود را با کاربران به اشتراک بگذارید و آن ها را از فعالیت های خود مطلع سازید.

افکت اینستاگرام- اشتراک گذاری عکس و فیلم

افکت ها و فیلتر های اینستاگرام چه مزایایی دارند؟

همان طور که گفته شد، یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی، اپلیکیشن جذاب اینستاگرام است که تعداد کاربران آن روز به روز افزایش می یابد. یکی از روش های بسیار تأثیرگذار و خوب برای ارتباط با کاربران فضای مجازی به خصوص اینستاگرام، استوری است. بعد از ترند شدن برنامه ی اسنپ چت، اینستاگرام نیز قابلیت فیس افکت را برای کاربران خود فراهم نمود. یقیناً شما نیز از بین افرادی که آن ها را در اینستاگرام دنبال می کنید، افرادی را دیده اید که برای جلوه ی بهتر تصاویر و فیلم های خود از افکت و فیلتر اینستاگرام استفاده می کنند.
افکت اینستاگرام یکی از بهترین روش های رایج برای زیبا شدن تصاویر و ویدیو های استوری می باشد. بسیاری از کاربران از این قابلیت برای عکاسی حرفه ای و ادیت استفاده می کنند. این روش سبب افزایش نرخ تعامل با کاربران صفحه ی مجازی می شود. شما نیز برای جذب فالوور و یا تعامل با فالوورهای خود باید روزانه به طور متداول از استوری های جذاب استفاده کنید تا کاربران از صفحه ی شما دیدن کنند.

افکت اینستاگرام-موبایل

بعضی از انواع افکت اینستاگرام، سبب تغییر رنگ تصاویر و برخی دیگر برای افزایش کیفیت تصاویر مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین برخی از تصاویر و انیمیشن ها به چهره ی شما و یا محیط افزوده می شوند. شما می توانید از این افکت و فیلتر اینستاگرام برای استوری، ویدیو کال، لایو و … استفاده کنید. تعدادی از این افکت ها و فیلتر ها به صورت پیش فرض در اپلیکیشن اینستاگرام موجود است. اما شما نیز می توانید با گذراندن دوره ساخت افکت اینستاگرام، افکت و فیلتر مورد علاقه خود را بسازید و به گالری افکت اضافه کنید.

نحوه دسترسی به افکت اینستاگرام

شما برای اینکه بتوانید با استفاده از افکت اینستاگرام استوری، لایو و ویدیو کال خود را زیبا تر و جذاب تر کنید. ابتدا باید با انواع روش های یافتن این افکت ها آشنا شوید. به طور کلی شما می توانید از طریق سه روش مختلف برای دسترسی به افکت اینستاگرام استفاده کنید. در ادامه در مورد هر کدام از این روش ها به طور کامل توضیح می دهیم.

روش اول دسترسی به افکت اینستاگرام

این روش یکی از پرکاربرد ترین روش های دستیابی به افکت اینستاگرام است. در این روش شما ابتدا باید به اپلیکیشن اینستاگرام وارد شوید. سپس بر روی دوربین ضربه بزنید تا وارد صفحه ی دوربین شوید. دوربین را بر روی حالت نرمال و یا استوری تنظیم کنید. همان‌طور که مشاهده می کنید، دکمه ی شاتر در مرکز و آیکون های دایره ای شکل که افکت ها و فیلتر های اینستاگرام هستند، در سمت چپ و راست دکمه ی شاتر قرار دارند.

حالت نرمال دوربین افکت اینستاگرام

در بالای دکمه ی شاتر گزینه ای به نام «Effects» وجود دارد. این گزینه همان گالری افکت اینستاگرام است که با کلیک بر روی آن می توانید همه ی افکت های موجود در اپلیکیشن را مشاهده کنید. با کلیک بر روی این گزینه صفحه ی جدیدی از پایین به سمت بالا برای شما باز می شود. در بالای این صفحه نواری وجود دارد که شامل گزینه های Trending (افکت های ترند)، Appearance (افکت های ظاهری)، Aesthetic (افکت های زیبایی)، Games (بازی ها)، Humor (افکت های سرگرم کننده)، Special Effects (جلوه های ویژه) است.
با استفاده از این گزینه ها می توانید افکت اینستاگرام مورد نظر خود را به راحتی جست و جو کنید. شما با لمس آیکون های افکت، می توانید این فیلتر ها را بر روی چهره ی خود اضافه کنید تا جلوه و یا کیفیت تصاویر و ویدیو ها بهتر نمایش داده شوند.

روش دوم دسترسی به فیلتر اینستاگرام

در روش دوم برای اینکه شما بتوانید به بخش گالری افکت اینستاگرام وارد شوید. ابتدا باید یکی از انواع افکت و فیلتر اینستاگرام را انتخاب کنید. سپس بر روی نام افکت مورد نظر خود ضربه بزنید. در این حالت چند گزینه برای شما نمایش داده می شود. شما باید از بین گزینه های نمایش داده شده بر روی گزینه ی «Effects gallery» کلیک کنید. در این حالت وارد گالری افکت و فیلتر اینستاگرام می شوید. اگر می خواهید پیش نمایش آن افکت را مشاهده کنید، روی آن افکت ضربه بزنید و وارد صفحه ی آن شوید.

افکت اینستاگرام در حالت موبایل

روش سوم دسترسی به افکت اینستاگرام

روش دیگری نیز برای یافتن افکت اینستاگرام وجود دارد. اگر یکی از دوستان شما در استوری از افکت خاصی استفاده کرده است که از آن خوشتان می آید. شما می توانید با یک روش ساده و راحت به آن افکت اینستاگرام دسترسی داشته باشید. اگر به استوری دوست خود توجه کنید، نام افکت و یا فیلتر در بالای صفحه و زیر آیدی او نوشته شده است. در این حالت شما می تواند بر روی نام افکت کلیک کنید تا اطلاعات مربوط به افکت برایتان باز می شود. برای پیش نمایش افکت بر روی گزینه ی «Try it» ضربه بزنید و از افکت مورد نظر استفاده کنید.

پیش نمایش افکت اینستاگرام

ذخیره افکت و فیلتر اینستاگرام

نحوه فعالسازی، ذخیره، استفاده و ساخت افکت اینستاگرام کار بسیار ساده ای است. برای استفاده از افکت ها و فیلتر های جدید اینستاگرام، باید از جدیدترین نسخه این اپلیکیشن استفاده کنید. بنابراین باید برنامه اینستاگرام نصب شده بر روی گوشی یا تبلت خود را به طور پیوسته آپدیت کنید. استفاده از این افکت ها یکی از بهترین راه های تولید محتوا در اینستاگرام است که می تواند برای دنبال کنندگان شما بسیار جذاب باشد. برای امتحان افکت ها بر روی گزینه ی «Try it» ضربه بزنید تا افکت را امتحان کنید. اگر مورد پسند واقع شد، می توانید گزینه ی «Save» انتخاب کنید و آن را برای خود ذخیره کنید.

ذخیره افکت اینستاگرام

استفاده از افکت اینستاگرام در لایو

گاهی ممکن است بعضی افراد برای جذابیت لایو های خود بخواهند از افکت اینستاگرام استفاده کنند تا مخاطب بیشتری جذب کنند. استفاده از افکت در لایو کار پیچیده ای نیست. برای استفاده از افکت در لایو، ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام خود را اجرا کنید. سپس بر روی نماد دوربین ضربه بزنید تا صفحه ی دوربین برای شما باز شود. دوربین را بر روی حالت لایو تنظیم کنید و شروع به گرفتن ویدیو کنید. با شروع لایو در پایین صفحه، چندین گزینه برای شما نمایش داده می شود که یکی از این گزینه ها افکت ها هستند. با لمس آیکون افکت می‌توانید فیلتر یا افکت مورد نظرتان را انتخاب کنید تا بر روی چهره شما نمایش داده شود.

افکت اینستاگرام در لایو

استفاده از افکت اینستاگرام در تماس تصویری

یکی از ویژگی های قابل توجه اپلیکیشن اینستاگرام، قابلیت تماس تصویری است. این قابلیت مدت زیادی است که به برنامه اینستاگرام اضافه شده است. یکی از ویژگی های تماس تصویری در این اپلیکیشن این است که می توان از افکت ها و فیلتر های مختلف در آن استفاده کرد. هنگام تماس تصویری در اینستاگرام، افکت ها می توانند به زیبا تر شدن چهره ی شما کمک کنند و تا حدودی تأثیر گذار باشند.
برای استفاده از انواع افکت اینستاگرام در حین تماس تصویری، ابتدا باید برنامه ی اینستاگرام را اجرا کنید و سپس وارد بخش دایرکت ها شوید. در این بخش شما لیست افرادی را که قبلاً با آن ها گفت و گو کرده اید را مشاهده می کنید. بر روی نام فردی که می خواهید با او تماس تصویری داشته باشید، ضربه بزنید. برای پیدا کردن فرد مورد نظر می توانید از قسمت سرچ هم استفاده کنید. بعد از پیدا کردن فرد مورد نظر وارد صفحه ی چت او شوید و در قسمت بالای صفحه بر روی نماد دوربین ضربه بزنید. با این کار تماس تصویری آغاز می شود. در گوشه ی سمت راست و پایین صفحه چند گزینه را می توانید مشاهده کنید که یکی از این گزینه ها «Effects» نام دارد. با لمس این گزینه می توانید افکت های موجود را مشاهده و از آن در تماس تصویری خود استفاده کنید.

افکت اینستاگرام در تماس تصویری

بررسی خصوصیات برنامه Studio AR Spark

فیس بوک با انتشار برنامه Studio AR Spark امکان ساخت افکت اینستاگرام را برای کاربران اینستاگرام و فیس بوک فراهم کرده است. بنابراین کاربران این دو شبکه مجازی پرطرفدار می توانند با استفاده از این برنامه و آشنایی با دوره ساخت افکت اینستاگرام، فیلتر های شخصی و مورد علاقه خود را طراحی کنند. افرادی که معمولا به استفاده از افکت اینستاگرام، ساخت افکت اینستاگرام و طراحی فیلتر های مختلف علاقه دارند، از این برنامه استفاده می کنند‌. شما می توانید با استفاده از این برنامه تصاویر، اشیاء سه بعدی، گیف ها و… را به فیلتر شخصی خود بیفزایید. با استفاده از این برنامه شما می توانید بر روی چهره ی خود طراحی های دلخواه انجام دهید. با کمک هوش این برنامه می توانید فیلتر را به گونه ای طراحی کنید که با حرکات صورت شما واکنش نشان دهند.

برنامه ساخت افکت اینستاگرام

برای طراحی افکت اینستاگرام در این برنامه نیازی به علم کد نویسی نیست. زیرا این برنامه از ویژگی طراحی بدون کد استفاده می کند‌. بعد از طراحی و ساخت افکت اینستاگرام شخصی خود، می تواند به راحتی آن را در اینستاگرام منتشر کنید. البته باید چند روز منتظر بمانید تا افکت مورد تأیید قرار گیرد.

آشنایی با نحوه ساخت افکت اینستاگرام

برای افزایش کیفیت افکت اینستاگرام، ساخت افکت اینستاگرام و استفاده از آن، ابتدا باید برنامه Studio AR Spark را دانلود کنید. حجم این برنامه معادل 500 مگابایت است. سپس برنامه را باز کنید. در این حالت شما به بخش Viewport منتقل می شوید و می توانید شروع به ساخت افکت کنید. بر روی منوی File کلیک کنید. سپس گزینه library AR from Import را انتخاب کنید. در صفحه ی جدیدی که نمایش داده می شود، بر روی گزینه ی objects d3 ضربه بزنید. سپس پس از انتخاب شیء مورد نظر بر روی گزینه ی Import کلیک کنید.

ساخت افکت اینستاگرام به راحتی

لازم به ذکر است برای استفاده از برخی آبجکت ها، باید یک اکانت بسازید. حال زمان اضافه کردن جلوه است. برای متحرک کردن، پروژه را به Assets و بخش Scene درگ کنید. در این قسمت می توانید نور آن را تنظیم و طبیعی کنید. پس از طراحی برای امتحان کردن فیلتر ساخته شده، می توانید آن را در فیس بوک و اینستاگرام مشاهده کنید. در آخر اگر از طراحی خود راضی بودید، می توانید با کلیک بر روی گزینه ی Upload کار خود را به اتمام برسانید و منتظر تایید از سوی فیس بوک بمانید. این تاییدیه ممکن است چند روز زمان ببرد.

آشنایی با انواع افکت و فیلتر اینستاگرام

برخی از کاربران به استفاده از انواع مختلف افکت اینستاگرام، ساخت افکت اینستاگرام و ذخیره آن ها علاقه ی زیادی دارند. به گونه ای که بدون افکت و فیلتر اینستاگرام، عکس و فیلمی را استوری یا پست نمی کنند. این افراد همیشه به دنبال بهترین و جذاب ترین افکت ها هستند. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید، این مطالب مختص شما است. در این بخش قصد داریم چند مورد از بهترین و کاربردی ترین افکت های اینستاگرام را برای شما معرفی کنیم تا شما با سرچ و دریافت این افکت ها بتوانید از آن ها برای عکس و فیلم خود استفاده کنید و از آن ها لذت ببرید.

• Italy Visit

 فیلتر Visit Italy یکی از انواع افکت اینستاگرام است. شما با استفاده از این فیلتر می توانید، نمایی ۳۶۰ درجه از معماری رنسانسی ایتالیایی داشته باشید. این فیلتر تنها یک نقطه را نمایش می دهد.

• Custom Color

یکی دیگر از جدید ترین انواع افکت اینستاگرام، فیلتر Custom Color نام دارد. این فیلتر قابلیت تغییر رنگ در بخش های مختلف تصویر را دارد. شما می توانید با استفاده از این فیلتر، قسمت های مختلف عکس خود را به رنگ دلخواه در بیاورید. به عنوان مثال رنگ لباس هایتان را می توانید تغییر دهید، آسمان را قرمز کنید یا درخت را آبی کنید. همچنین شدت رنگ ها را نیز می توانید کم و زیاد کنید.

افکت اینستاگرام custom color

• Custom Color

یکی دیگر از بهترین و جدیدترین انواع افکت اینستاگرام، افکت Breeze است. این افکت برای عکس برداری از طبیعت و منظره بسیار مناسب است. این افکت مورد استقبال تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام قرار گرفته است.

• Milk one , Milk Tow , Milk three

اگر قصد دارید به استوری های خود حال و هوای ساحلی بدهید، می توانید از افکت های Milk one ، Milk tow ، Milk three استفاده کنید. با استفاده از این افکت ها شما می توانید تصاویر خود را کمی روشن تر و گرم تر کنید.

• The Presets Blogger

از دیگر انواع افکت اینستاگرام می توان به افکت The Presets Blogger اشاره نمود. با کلیک بر روی صفحه، شما می توانید مقدار استفاده از این فیلتر را به مقدار دلخواه کم و زیاد کنید.

• Rose

برای کسانی که به رنگ بندی صورتی و ملایم علاقه دارند، افکت اینستاگرام Rose را پیشنهاد می کنیم که یکی از بهترین و جذاب ترین افکت ها محسوب می شود.

• My AL3

اگر برای سلفی گرفتن به دنبال افکت و فیلتر مناسب می گردید، می توانید از افکت My AL3 استفاده کنید. این افکت رنگ تصویر شما را ملایم و زیبا می کند. یک درخشش طلایی رنگ به تصویر شما می بخشد که سبب می شود استوری های شما جلوه ی بهتری داشته باشند.

• Glitter

اگر به دنبال افکت های پر زرق و برق هستید، ما به شما افکت گلیتر را پیشنهاد میکنیم. همان طور که از نام این افکت پیدا است، نقطه های نورانی و زرق و برق داری در این افکت وجود دارند. این نقطه ها به صورت متداول خاموش و روشن می شوند و جلوه ی زیبایی به تصاویر شما می بخشند.

ساخت افکت اینستاگرام Glitter

• Time warp scan

این نوع افکت یکی از پرطرفدار ترین و قشنگ ترین انواع افکت اینستاگرام است. این فیلتر با نام خط آبی هم شناخته می شود. در این افکت، یک خط آبی رنگ در حالت افقی یا عمودی از روی عکس شما عبور می کند. با عبور این خط اتفاقاتی بر روی تصویر شما رخ می دهد که تصویر شما را جذاب می کند.

• Disco

در این افکت شما بر روی چهره ی خود زرق و برق خاصی را مشاهده می کنید. همچنین خط های نورانی مختلفی در این افکت وجود دارند که روی تصویر شما در حال حرکت هستند و جلوه ی خاصی به تصویر شما می دهند.

• Flower vibe

در این نوع افکت و فیلتر اینستاگرام، شما می توانید در اطراف خود گل های سفیدی را مشاهده کنید که حالت فانتزی خاصی را برای عکس شما ایجاد می کنند. همچنین این نوع افکت کنتراست رنگ محیط را تغییر می دهد.

• Rochnophobic

اگر به دنبال سرکار گذاشتن دوستان خود هستید و می خواهید آن ها را اذیت کنید، بهتر است از فیلتر Rochnophobic استفاده کنید. در این فیلتر سرگرم کننده و بامزه اگر کمی دهان خود را باز کنید. حشره ای شبیه به رتیل یا عنکبوت از دهان شما بیرون می آید و بر روی صورت شما حرکت می کند.

• Kino

اگر قصد دارید که یک استوری متفاوت را به اشتراک بگذارید، از افکت و فیلتر Kino استفاده کنید. در این نوع افکت اینستاگرام، گویی شما در زیر آب قرار دارید. آیکون این افکت به شکل یک کوسه است و کاملا نشان دهنده ی ماهیت آن است.

• فیلتر پرنسس های دیزنی

در اینجا چند نمونه از افکت های مشهور پرنسس های دیزنی را معرفی می کنیم که امروزه در بین افراد محبوب هستند. این افکت ها به شما کمک می کنند تا چهره ای شبیه به پرنسس های زیبای کارتونی داشته باشید. افکت های The little mermaid و ll Snow white و Jasmine princess چند نمونه از بهترین افکت های دیزنی هستند.

افکت پرنسس دریایی دیزنی
کلام پایانی

شما می توانید با استفاده از گالری افکت و فیلتر اینستاگرام، عکس ها و فیلم های جذاب تری داشته باشید. در این مقاله چند نمونه از بهترین و کاربردی ترین فیلتر ها را برای شما بیان نمودیم. همچنین توضیحاتی را در مورد نحوه فعالسازی افکت، ساخت افکت اینستاگرام و روش های دسترسی به گالری افکت اینستاگرام را برای شما شرح دادیم. شما با استفاده از مطالب ذکر شده در این مقاله می توانید از بهترین و زیباترین افکت ها در طراحی استوری ها و پست های خود استفاده کنید.

شما در تشتک میتوانید انواع افکت های اینستاگرام را تست و دانلود کنید

برای دیدن ویدئوهای ما روی کلمه آپارات کلیک کنید

دکمه بازگشت به بالا